Képzéseink

Hegesztő

Technikumi képzések

Újdonságai, előnyei:

• Egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit.
  • A tanuló 5 év elvégzése után egyszerre kap érettségi bizonyítványt és technikusi oklevelet.
  • Kezdettől a tanulmányai végéig ösztöndíj jár (8.000 Ft/hó -56.000 Ft/hó)
  • Első sikeres szakmai vizsga után pályakezdési juttatás
  • Először ágazatot választ, amivel 2 évig ismerkedik. A 10. évfolyam után történik a szakmaválasztás.
  • Négy közismereti tantárgyból (matematika, magyar nyelv és irodalom, történelem, egy idegen nyelv) végig ugyanaz a tananyagtartalom, ugyanolyan óraszámban, mint a gimnáziumban. Ezekből a tantárgyakból érettségi vizsgával zárul az oktatás, három tárgyból a 12. év végén előrehozott érettségi lehetőséggel. A nyelvvizsga megszerzésére is adott a lehetőség, hiszen ugyanolyan óraszámban történik a nyelvtanulás, mint a gimnáziumban.
  • A technikusi szakmai vizsga lesz az ötödik érettségi tantárgy, ami egyben emelt szintű érettségi tantárgynak számít. A végzettséggel könnyebben kezdhet egyetemi tanulmányokat.

Mezőgazdasági technikus: Szakma azonosító száma: 5 0811 17 09

Intézményi belső kód: 1113

• 5 évfolyamos, a 13. évfolyam végén érettségi bizonyítványt és technikusi oklevelet adó oktatás
  • Oktatott idegen nyelv: angol nyelv vagy német nyelv

A felvételi kérelem elbírálásakor kizárólag a tanulmányi eredményeket vesszük figyelembe.

A rangsorolás módja és szabálya:

A 7. évfolyam év végi és a 8. évfolyam félévi osztályzatainak összege a következő tantárgyakból (elérhető maximális pontszám: 50 pont):

– biológia

Azonos pontszám esetén a matematika tantárgyból több ponttal rendelkező tanuló kerül előbbre a rangsorban.

A speciális értékelés szabályai:

A nemzeti köznevelésről szóló törvény értelmében, ha a sajátos nevelési igényű tanuló a fenti tárgyak valamelyikéből az értékelés alól felmentett, akkor a felsorolt tantárgyak közül a számára legkedvezőbb osztályzatának kétszeresét vesszük figyelembe.

A sikeres felvételi eljárás után a jelentkezőnek előzetes egészségügyi alkalmassági vizsgálaton kell részt vennie. A vizsgálatot üzemorvos végzi el.

Megjegyzés: Tervezett kimenet (a 13. évfolyamon) a szakképzés megkezdésekor hatályos OKJ-ben meghatározottak közül: a mezőgazdasági technikus szakképesítés megszerzése.

A tanulmányok ideje alatt lehetőség van ECDL-vizsga letételére.

Intézményünkben a „T”- kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez az iskola biztosítja az elméleti és gyakorlati képzést.

Mezőgazdasági gépésztechnikus: Szakma azonosító száma: 5 0810 17 08

Intézményi belső kód: 1114

• Oktatott idegen nyelv: angol nyelv vagy német nyelv

– biológia

A speciális értékelés szabályai:

Megjegyzés: Tervezett kimenet (a 13. évfolyamon) a szakképzés megkezdésekor hatályos OKJ-ben meghatározottak közül: a mezőgazdasági gépésztechnikus szakképesítés megszerzése.

A tanulmányok ideje alatt lehetőség van ECDL-vizsga letételére.

Közszolgálati technikus   Szakma azonosító száma: 5 0413 18 01

Intézményi belső kód: 1161

• 5 évfolyamos, a 13. évfolyam végén érettségi bizonyítványt és közszolgálati technikus oklevelet adó oktatás
  •  Rendvédelmi szervek, vagyonvédelem, önvédelem, személy- és vagyonőr, jogi ismeretek, közigazgatási ismeretek tanulása a 9. évfolyamtól kezdődően
  • ECDL-vizsga saját vizsgaközpontunkban
  • Választható tantárgy KRESZ-ismeretek órarendbe építve, saját tanfolyamok
  • Gyakorlatok a rendőrségnél, katasztrófavédelemnél, vagyonőröknél
  • 1 kötelező idegen nyelv: angol vagy német nyelv emelt óraszámban, szakmai idegen nyelv

sikeres felvételinek része a fizikai állapotfelmérés eredményes teljesítése.

– testnevelés

Fizikai (erőnléti) állapotfelmérés követelménye:

• fekvőtámasz (30 másodperc)
  • felülés (1 perc)
  • hajlított karú függés
  • 4×10 méteres ingafutás

Megjegyzés:

A 13. évfolyam végén megszerzett érettségi bizonyítvány és közszolgálati technikus oklevél előnyt jelent a rendvédelmi technikumokba való továbbtanulásra, rendőr tiszthelyettes szakképesítés megszerzésére, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre történő jelentkezésre.

Szakképző iskolai képzések:

A szakképző iskolai képzés újdonsága, előnyei:

• 3 éves
  • Az első év ágazati ismereteket adó oktatás
  • 9. évfolyam után még a technikummal átjárható rendszer
  • Első sikeres szakmai vizsga után pályakezdési juttatás
  • 9. évfolyam után történik a szakmaválasztás
  • 10. és 11. évfolyam szakmai képzés duális keretek között zajlik
  • 12-13. évfolyamon, esti képzésben, érettségi vizsgát lehet tenni

Gazda: Szakma azonosító száma: 4 0811 17 04

Intézményi belső kód: 1102

• 3 évfolyamos gazda szakképző iskolai képzés
  • A képzés nagy hangsúlyt fektet a gyakorlati oktatásra, mely az iskola tanműhelyében, valamint külső gyakorlati helyszínen történik
  • ECDL-vizsga
  • „T” kategóriás vezetői engedély elméleti és gyakorlati oktatása tanórai keretek között
  • Kezdettől ösztöndíj mindenkinek (16.000 Ft/hó – 56.000 Ft/hó)

A sikeres felvételi eljárás után a jelentkezőnek előzetes egészségügyi alkalmassági vizsgálaton kell részt vennie. A vizsgálatot üzemorvos végzi.

A sikeresen elvégzett 3 tanév után lehetőség van esti tagozaton +2 év alatt érettségi bizonyítvány szerzésére.

A felvételi kérelem elbírálása az általános iskolai eredmény és a meghirdetett tanulói létszám függvénye. Intézményünk sajátos nevelési igényű tanulókat is fogad, amennyiben a szakértői bizottság integrált oktatásukat javasolja.

Mezőgazdasági gépész: Szakma azonosító száma: 4 0810 17 07

Intézményi belső kód: 1104

• 3 évfolyamos mezőgazdasági gépész szakképző iskolai képzés

Pék: Szakma azonosító száma: 4 0721 05 11